Sell
Vzkzelben l faj, mivel elengedhetetlen a ltezskhz - gyakori, hogy egsz letket a vzfelszn alatt tltik anlkl, hogy feljnnnek a civilizciba, de ez egyre ritkbban fordul el, nagyon kevesen vlasztjk a teljesen elszigetelt letmdot.
Testk derktl lefel fnyes pikkelyekkel dsztett uszonyban vgzdik, aminek a szne gyakorlatilag brmilyen lehet. Termszetesen amint eljnnek a vzbl, uszonyaikat kpesek talaktani emberi lbakk, ezltal jrni a szrazfldn is. Ebben az alakban egy napnl tovbb nem tudnak maradni anlkl, hogy ne veszlyeztetnk sajt egszsgket, muszj brmifle vzhez jutniuk, hogy ne szradjanak ki.
Sokszor pimaszak, jtkosak, de tudnak m nagyon komolyak is lenni. Mivel leginkbb vzkzeli vros az otthonuk, rengeteget tudnak meslni az errefel trtntekrl. Alaptermszetk viszont elg ggs, gy nem mindig llnak szba minden jtt-menttel.
Kt alfajuk van termszetes lhelyk szerint: desvzi s tengeri sellk, utbbiakat szirnnek is nevezik. desvzi sellk szinte brhol elfordulhatnak, kicsinyke tavak krnykn is, szirnek viszont inkbb a partmenti vidkeken, s ugyan az letbenmaradshoz teljesen megfelel nekik az desvz is, ritkn vndorolnak el a birodalom belseje fel. Br gyakrabban szletnek nk, fordul el kztk frfi is.
tlag letkor: 400 v
desvzi sellk
A sellk bartsgosabb alfaja - ugyan k sem mindig llnak szba idegenekkel, de ha megteszik, akkor nem felttlen a rosszon jr az eszk. Pikkelyeik ltalban egszen sznpompsak, gyakran ldglnek tavak, folyk sziklin, hogy megmutassk szpsgket. Nem valami harcias npsg, inkbb nagy jtkosok hrben llnak.
desvzi sellk alapkpessge: Befolys - Kpesek valakit befolysolni a dntsben, minimlisan abban, hogy mit tegyen akaratn kvl.
Tengeri sellk
Mskppen szirneknek is nevezik ket, ltalban nem tl bartsgosak, gyakran rtanak msoknak. A tengerek mlyn lv palotkban lnek kisebb-nagyobb csaldjaikban, amit nem flnek vdelmezni, ha arra kerl sor. Pikkelyeik nem annyira sznesek, mint desvzi trsaiknak, viszont gy is nagyon vonzak, emiatt klnsen bekpzeltek szoktak lenni. Egyre kevesebb l bellk, mivel gyakran vadsznak rjuk, s nem is nagyon szeretik elhagyni lhelyket.
Tengeri sellk alapkpessge: A szirn neke - Ha egyszer dalolni kezdenek, akkor biztos, hogy ott k kvn nem marad, ugyanis nekhangjuk gynyr, elvarzsolja azt, aki meghallja. Ha a szirn sokig nekel, rletbe kergeti a hallgatjt, aki ezutn szinte a hallba rohan.
Segtsg - Bartsgos vzi llatokat, lnyeket hvhat kzel maghoz, hogy segtsenek, ha a kzelben van. Ezutn az llat elmegy.
Familiris - Knnyen mellszegdik egy vzi lny lland trsnak, akivel knnyen megrtik egymst, szinte beszlgetni tudnak, viszont termszetes lhelyt nem hagyhatja el, ha olyan llatrl van sz. Teht mondjuk egy delfint nem vihet magval, de egy vidrt igen.
Bubork - Kpes magval vinni valakit a vz al gy, hogy lthatatlan buborkot idz kr, ezzel a vele tart illet is llegezhet a vz alatt.
Idzs - Ritka, de elfordul, hogy egy sell mg akr a legnagyobb sivatag kzepn is kpes magnak vizet idzni, gy elkerlve a kiszradst. Ez pohrnyi mrettl egy teknig terjedhet.
Vihar - Kpes a vizet felkorbcsolni, hogy abbl hatalmas hullmvers keletkezzen, de est is varzsolhat egy kisebb terletre.
Sztvlaszts - Ki tudja vonni a folyadkokbl a klnfle anyagokat, gy pl. szennyezett vizet ihatv vltoztathat, de akr gyengbb mrget is semlegesthet.
Vzjr - Ezltal nem sllyed el a vzben, hanem gy tud jrni rajta, mint a talajon.
Kraken hvsa* - A kraken hallgat r s azt a hajt tmadja meg, amelyiket a sell szeretn.
Cunami* - A vz olyan mrtk felkorbcsolsa, hogy abbl cunami legyen, hurrikn a tenger fltt, pusztt erej vihar, ami pillanatok alatt trhet szt hajkat.
*Csak tengeri sell ltal megszerezhet.
|